3. 4. 2019
Učiteljica Ksenija prvo šolsko leto izvaja aktivnosti v 1.b razredu OŠ Dob s psičko Tili.
Sta članici društva Ambasadorji nasmeha.

Osnovna šola Dob pa je k sodelovanju povabila še dva terapevtska kužka istega društva. To sta Kaj z vodnico Suzano in Lola z vodnico Tamaro.
Kaj izvaja aktivnosti v 1.a razredu, Lola pa bere z izbranimi učenci tretjega in četrtega razreda.
Veseli smo, da so vsi terapevtski pari člani Mreže Šolski pes, kjer širijo in poglabljajo znanje.

Sobota, 23. 9., 2017

FESTIVAL ZDRAVJA + in zaključek projekta TRAJNOSTNA MOBILNOST V ŠOLI

Sodobni čas prinaša mnogo dobrega, naprednega – da bi to na človeško življenje in okolje tudi vplivalo pozitivno, se moramo do okolja in drug do drugega obnašati odgovorno. Kamenček k tej odgovornosti smo dodali tudi učenci in zaposleni v OŠ Dob, z nami skupaj pa še vsi, ki so v Festivalu zdravja+ in zaključku projekta Trajnostna mobilnost prepoznali (izbrani smo bili kot primestna šola) vsebine, ki dolgoročno koristijo ne samo ožjemu okolju, ampak vsem nam. Opozoriti smo želeli na zdrav način življenja – vsakovrstno gibanje in ukvarjanje s športom, uravnotežena prehrana in na izbiro, kako pridem do neke točke, v našem primeru šole. Mi smo izbrali hojo, skiroje, rolerje … v spremstvu učiteljev ali staršev. To je bil naš dan brez avtomobila, naš prispevek k trajnostni mobilnosti, ki je lahko prijazna tako nam, osnovnošolskim udeležencem v prometu (Pešbus, Bicivlak) in okolju.

VARNOST IN MOBILNOST ZA VSE

Skupina učencev 5. b razreda je tem šolskem letu sodelovala v mednarodnem programu Varnost in mobilnost za vse. Izvajanje programa, ki poteka v 11 državah sveta, je podprla Javna agencija RS za varnost prometa, njegov organizator pa je Revoz, d.d. Novo mesto. Naloga učencev je bila, da izdelajo projekt, ki predstavlja rešitev za večjo prometno varnost ali manjše vplive prometa na okolje v lokalnem okolju.

Več o projektu preberite v PDF dokumentu

Nadaljevanje dela april 2013 PDF Dokument

Njihova naloga je bila izbrana med 6 najboljših in zanjo so dobili tudi nagradni bon v vrednosti 500€.

logotip-BP                  Zdrava šola                  hisa-sadezi-druzbe             mladi raziskovalci-zgo

zdrav zivljenski slog                 simbioza                    slovenski zajtrk

uvop           pokloni zvezek 1                   botrstvo           safe varna raba interneta

MaleSivecelice        otroski parlament 1            otrokove ptravice           letovanja zpm