Vse o štipendijah, kdo je upravičen do določene štipendije, postopkih za pridobitev/ohranitev štipendij si lahko pogledate na povezavi https://www.srips-rs.si/stipendije

NOVO – Interventni ukrepi s področja štipendiranja

Od 1. junija 2020 je začel veljati Zakon o interventnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic epidemije COVID-19 (ZIUOOPE), ki prinaša nekatere spremembe tudi na področju štipendiranja, torej na področju Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada Republike Slovenije.

Uveljavljanje izjemnih dosežkov – Zoisove štipendije

Vlagatelji za dodelitev Zoisove štipendije bodo lahko ob prehodu med ravnmi izobraževanja v šolskem oziroma študijskem letu 2020/2021 uveljavljali izjemni dosežek, ki so ga dosegli v šolskem oziroma študijskem letu 2017/2018 in v šolskem oziroma študijskem letu 2018/2019 (57. člen zakona). Prav tako bodo lahko v šolskem oziroma študijskem letu 2020/2021 uveljavljali znanstvenoraziskovalno nalogo ali znanstveni prispevek v strokovni ali znanstveni publikaciji ali zborniku, objavljeno v šolskem oziroma študijskem letu 2018/2019 in v šolskem oziroma študijskem letu 2019/2020. Vlagatelj vloge za dodelitev ali nadaljnje prejemanje Zoisove štipendije v šolskem oziroma študijskem letu 2020/2021 lahko uveljavlja izjemni dosežek, ki ga je dosegel v času izobraževanja na ravni izobraževanja, za katero uveljavlja Zoisovo štipendijo, pri čemer lahko ponovno uveljavlja izjemni dosežek, ki ga je uveljavljal oziroma bi ga lahko uveljavljal v šolskem oziroma študijskem letu 2019/2020.

Več>>>